My, ze znikającym wyrobem podczas trwania danej inwestycji.

Na posesji kładziemy kostkę brukową lub budujemy z cegieł, suporeksu czy pustaków swój dom. W obu kwestiach przydatne materiały budowlane zostaną nam na życzenie dostarczone. Jeśli potrzeba nam dużej ilości towaru, jego dowóz będzie przeprowadzony specjalnie przygotowanym samochodem ciężarowym, który jest wyposażony w specjalny dźwig. Znacznie odciąży to nas od dodatkowego wynajmowania dodatkowych ludzi do rozładowania towaru a także znacząco skróci jego okres. Wszystko absolutnie będzie szybko zdjęte a także ustawione wraz z paletami w określonym przez nas miejscu.

My, ze znikającym wyrobem podczas trwania danej inwestycji, spoglądając na stale rosnącą stertę, zaczniemy się tymczasem zastanawiać, czy powinniśmy to porąbać na kawałki oraz spalić, czy może znajduje się gdzieś blisko skup tego typu palet.

Jeszcze większy kłopot mieć z tym mogą właściciele małych składów budowlanych, w których większość tego typu materiału: wapno, cement, wspomniana wcześniej kostka brukowa i pozostałe, najczęściej są kupowane na sztuki i klienta nie obchodzą takie rzeczy, jak na przykład ostatni worek gipsu, który został zabrany z europalety.

W obu tych przypadkach obowiązuje zdroworozsądkowe myślenie:

Ile kosztuje tego typu platforma, a ile będzie potrzeba drewna do jej wybudowania. Palenie palet nieuszkodzonych należy całkowicie wykluczyć, ponieważ to zwrotny wyrób wtórny.

Źródło: skup palet szczecin