Drewno nigdy nie wychodzi z mody.

Podłoga z drewna to bez wątpienia coś, w co warto zainwestować. Drewno absolutnie nigdy nie wyjdzie z mody, a dodatkowo jest niezwykle  trwałe oraz dobrze wygląda, bez względu na to, w jakiej formie je posiadamy w swoim domu.
Wracając jednakże do podłogi drewnianej, to trzeba rzec, że możemy ją zabezpieczyć na różnorakie sposoby. Niezwykle popularne jest pokrywanie parkietu drewnianego czy również drewnianych desek podłogowych lakierem, ale możemy także pokryć je specjalnym olejem. Olejowane podłogi są bardzo popularne, zresztą można od razu kupić już deski podłogowe olejowane. A czym w zasadzie odznaczają się podłogi olejowane lub deski olejowane? Otóż, gdy zastosowany zostanie olej, na drewnianej powierzchni znikają wszystkie drobne zarysowania, które z upływem czasu po prostu ulegają zatarciu, a przy poważniejszych uszkodzeniach możliwe jest nawet przeprowadzenie częściowej renowacji. Olejowane drewno jest znacznie bardziej naturalne w dotyku aniżeli w przypadku, kiedy pokryjemy je lakierem, dlatego że olej nie tworzy na nim warstwy przeźroczystej, lecz wnika do wnętrza drewna.
Decydując się na olejowane podłogi, należy pamiętać natomiast o tym, że konieczna będzie znacznie częstsza jej renowacja. Prócz tego musimy też czyścić ją specjalnymi środkami. Wybór zatem zależy od nas samych.

Autor: Podłogi olejowane