Podologia – dziwnie brzmiąca nazwa, co to może być?

Podologia – obco wyglądająca nazwa, cóż to znaczy? To gałąź medycyny która specjalizuje się dogłębnym diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp. Niezależnie, czy problem dotyczy kurzajek, suchej skóry, podolog podejmie ostateczne decyzje o najbardziej obiecującym planie leczenia oraz przymusie potencjalnego zabiegu. W klinice lekarz ocenia stan stóp, wykonuje szczegółowe badania a oprócz tego daje podpowiedzi rodzicom, jak należycie dbać o stopy pociechy. Podologia dziecięca poza diagnozowaniem i leczeniem obejmuje również uświadomienie rodzicom, jak właściwie troszczyć się o stopy i paznokcie pociechy, i jak prawidłowo dobrać obuwie, aby nie dochodziło do deformacji czy defektu stopy. Przy zaistniałych wadach wrodzonych stopy dziecka, dzięki sugestiom obejmującym poprawy istniejącej wady, rehabilitacji, można przywrócić całkowitą sprawność oraz komfort najmłodszego pacjenta.

Kompleksowa pielęgnacja dłoni oraz stóp – kluczowa dla zdrowia i estetyki.
Wrastające paznokcie są zjawiskiem dość normalnym. Zdarzają się zarówno u dzieci, jak również ludzi dorosłych. O ile jako dorośli odpowiedzialność za naszą pielęgnację jest w naszych rękach, tak w wieku niemowlęcym, czy w wieku dziecięcym odpowiedzialność spada na rodziców niemowlaka. Prawidłowe przycinanie paznokci przeciwdziała wrastaniu a także nie powoduje nieprawidłowości. Poprzez to dziecko nie odczuwa bólu w trakcie chodzenia w butach. Wrastające paznokcie częstokroć potrafią być męczącą dolegliwością. Aktualnie w klinice podologa istnieje możliwość cofnąć ten problem przy użyciu założenia specjalnej klamry, która po skończonej terapii jest usuwana, a kłopot wrastających paznokci jest rozwiązany. Pękające pięty a ponadto sucha skóra dłoni to częsta dolegliwość. Przede wszystkim dzieje się tak z powodu nieodpowiedniego nawilżenia oraz braku cennej witaminy A. Codzienne natłuszczanie stóp po wzięciu kąpieli, bez wątpienia zminimalizuje dolegliwości w przyszłości. Moje dłonie są cały czas narażone na oddziaływanie bodźców zewnętrznych, środków chemicznych. Umieją być spierzchnięte. Zastosowanie kremu nawilżającego codziennie na dłonie powoduje naprawę warstwy ochronnej naskórka. Dobrze też nie zapominać o zabiegach – regularne nakładanie maski – regenerują suchą skórę dłoni.

Co ponad to możemy zrobić dla przyjemności naszych dłoni i stóp?
Nie jesteśmy w stanie w ciągu swojego życia ignorować kłopotów ze skórą dłoni a także stóp. Jednakże przy należytej dbałości zmniejszamy występowanie przykrych dolegliwości. Ładne dłonie i stopy to zaleta każdego osobnika. Warto zatem od dzieciństwa nauczyć pociechę właściwej higieny. Przypilnować, ażeby od samych podstaw bardzo ważny był wygoda ubieranego obuwia i znakomite jego dopasowanie. Dzięki temu zdołamy uniknąć wielu następstw zaniedbań w przyszłości.

Więcej: podologia warszawa