Musimy dokładnie obserwować nasz organizm.

Objawy zakwaszenia organizmu są niezbyt specyficzne oraz powszechne, poprzez to bardzo łatwo je zbagatelizować. Zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, które nie są leczone powoli się pogłębiają a także są coraz trudniejsze do wyrównania. Musimy obserwować dokładnie nasz organizm, aby w odpowiednim momencie zauważyć niepokojące zaburzenia.
Zakwaszenie organizmu to zaburzenie wartości pH ,które panuje w naszym organizmie. Płuca i nerki, które odpowiedzialne są za regulację pH muszą radzić sobie ze zwiększoną ilością kwasotwórczych pierwiastków, co powoduje bardzo wiele objawów. Należą do nich kiepska kondycja włosów oraz paznokci, trudna do zlikwidowania nadwaga, zmęczenie oraz dodatkowo znacznie mniejsza odporność.
Najpowszechniejszą przyczyną takiego zakwaszenia organizmu jest nieprawidłowa dieta, w której w dużym stopniu występują kwasotwórcze produkty, a więc głównie nabiał, przetwory zbożowe a także mięso.
By wyleczyć zaburzenia kwasowo-zasadowej w organizmie, należy skupić się przede wszystkim na zbilansowaniu codziennej diety. Do zasadotwórczych produktów należą owoce i warzywa, poprzez to potrzebne jest uzupełnienie w nie codziennej diety. Przydane będzie też unikanie stresu albo znalezienie stosownej techniki relaksacji i właściwa ilość snu.
Odkwaszanie organizmu jest długim procesem, natomiast niesie za sobą ogromne korzyści dla zdrowia. Utrzymanie równowagi między kwasami a zasadami, to baza homeostazy całego ciała.

Zobacz: zakwaszenie organizmu