Bardzo często, w momencie kiedy rankiem się budzimy…

Bardzo wielu osób tyczy się problem ze spaniem. Oprócz takich sytuacji, w których czynniki naturalne uniemożliwiają nam prawidłowy sen, ogromnie częstym tego powodem jest nie właściwy materac, złej jakości poduszka. W ostatnich latach zdecydowanie o wiele zdrowszą alternatywą dla klasycznych poduszek, są bez wątpienia ortopedyczne poduszki. Od kilku lat na rynku można nabyć specjalne poduszki profilowane które noszą również nazwę poduszka medyczna, bądź szwedzka.

Zwyczajne poduszki wykonane z puchu, półpuchu bądź zwykłego pierza, na początku, kiedy są dopiero co kupione spisują się bardzo dobrze. Niestety podczas użytkowania tracą swoją miękkość, ugniatając się tworzą praktycznie taki „naleśnik”. Taka forma poduszki na pewno nie jest korzystna dla kręgosłupa. Poduszki ortopedyczne posiadają dokładnie wyprofilowany kształt, który odciąża nadwyrężone plecy, gwarantując nam uczucie prawdziwej ulgi oraz relaksu, przy jednoczesnym dostosowaniu się do kształtu figury. Niektóre odmiany tego typu poduszek są nasączane pięknie pachnącymi olejkami aromatycznymi- coś dla ciała i coś dla ducha. Bardzo często, gdy rankiem się budzimy, wydaje się nam, że nie będziemy mogli dźwignąć głowy. Czujemy jak straszny ból rozpiera nam głowę. Strasznie boli nas kark i barki.

Częstokroć ból promienieje wzdłuż odcinka lędźwiowego, aż do nerek. Poprzez to na pewno warto pomyśleć o zmianie normalnej poduszki na poduszkę profilowaną. Chociaż cena takiej poduszki nie jest najniższa, myślę, iż nasze zdrowie jednakże jest najcenniejsze.

Zobacz: dr sapporo