Korzyści z korzystania z globalnej sieci są ogromne.

Korzyści z używania globalnej sieci są ogromne. Jest niezwykle pomocny w poszukiwaniu pracy, pozwala nam na kontaktowanie się z bliskimi, dosłownie z drugiego końca świata, dostarcza nam także codziennej rozrywki. Zdecydowana większość z nas ma w mieszkaniu komputer z dostępem do internetu. Internet jest już popularniejszy aniżeli telewizja kablowa. Aż trudno uwierzyć, że swój debiut w Polsce miał zaledwie 20 lat temu. Współcześnie dość znaczna część społeczeństwa nie potrafi wyobrazić sobie codzienności bez sieci. Według badań w internecie spędzamy przeciętnie od trzech do 5 godz. dziennie.

Znacząca większość osób zaczyna każdy dzień włączając swój ulubiony serwis informacyjny i czytając sobie aktualne wiadomości lub ciekawe artykuły. Dzięki nim wszelkie wiadomości zarówno z naszego kraju, jak również ze świata posiadamy na wyciągnięcie ręki. Konkurencja na rynku portali www jest wielka. Właściwie każdy portal informacyjny walczy, żeby opublikować bieżące wiadomości tak szybko jak się tylko da, wyprzedzając swoich rywali. Niestety, częstokroć przy tym dochodzi do publikowania tak zwanych fake news, mówiąc inaczej nieprawdziwych informacji. Korzystanie z usług niesprawdzonych informatorów to duże ryzyko, dlatego że za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji już niebawem grozić może wysokimi karami.

Ciekawe artykuły oraz bieżące wiadomości i wydarzenia to tylko niewielka cząstka tego, co odnaleźć można w globalnej sieci. Pomimo wielu zagrożeń, o których bardzo często słyszymy, internet to z całą pewnością jedno z dobrodziejstw obecnych czasów.

Zobacz więcej: http://www.wspolczesna.pl/magazyn/art/5667896,zdradzone-chore-i-bezrobotne-ucza-sie-sztuki-makijazu,id,t.html