Płytki są kruche i cienkie, pokryte szkliwem.

Łazienka – paradoks tego właśnie pomieszczenia polega na tym, iż spędzając tam z reguły najmniej czasu w ciągu całego dnia, w trakcie urządzania spędza nam najwięcej snu z powiek. To łazienka ma posiadać swój własny styl i urok. Taką jedną z podstawowych zasad, które umożliwiają to uzyskać, jest odpowiedni dobór płytek.

Najbardziej popularne są oczywiście cały czas ceramiczne. Warto wiedzieć, że mamy ich sporo odmian. Glazura na przykład nadaje się wyłącznie na ściany. Takie płytki są bardzo cienkie i kruche, pokryte szkliwem. Na podłogi stosuje się przede wszystkim terakoty (oczywiście nikt nie zabroni nam wyłożenia nią również i ścian). A to z tego względu, że są dużo bardziej trwałe. Wykonane z kamionki pokrytej szkliwem, występują gładkie, jak też fakturowane. Najbardziej mocny i trwały jest gres. Niebywale twarde, odporne pozostają zarówno na plamienie, jak oraz na oddziaływanie środków chemicznych. Znacznie lepszym wyjściem, jeżeli pod uwagę bierzemy parametry trwałości, jest klinkier szkliwiony.

Ażeby dobrać odpowiedni rodzaj płytek oraz ich wzór a ponadto kolorystykę, udać się musimy do odpowiedniego sklepu, coś typu hurtownia oraz wyroby budowlane. Oprócz bardzo bogatej gamy towaru, znajdziemy tam także fachowe porady sprzedawców. Warto pamiętać że przy tego typu pracy niezbędne są elektronarzędzia.

Zobacz więcej: benmar – płytki ceramiczne