Oświetlenie mieszkania oraz naszego ogrodu ma wpływ nie tylko na wygląd tych miejsc, ale również i na jakość naszego życia.

Jasne wnętrza prezentują się zdecydowanie najkorzystniej. Od takich kolorów bije ciepła atmosfera, która zachęca nas do odrobiny wolnego czasu – z całą pewnością w gronie najukochańszej rodziny lub znajomych. Jeżeli zamierzacie właśnie takie efekt wizualny osiągnąć w własnym mieszkaniu, koniecznie musicie sprawdzić, jak odpowiednio oświetlić domowe zacisze. Na takie pytanie bez problemu sobie za chwileczkę odpowiemy.

Każdy pokój potrzebuje zupełnie innej porcji światła. Trzeba o nią zadbać głównie w pokojach dziennych – czyli salonach oraz dodatkowo sypialniach. Spędzamy w tych pomieszczeniach właśnie najwięcej czasu każdego dnia i zwykle wykorzystujemy je do różnych celów – niekiedy po prostu w nich odpoczywamy, innym razem pracujemy, a jeszcze następnym próbujemy się uczyć. Jaki żyrandol kupić do sypialni i naszego salonu? Chyba najlepiej taki spory, dający dość znaczną porcję światła. Powieśmy go na środku sufitu i uzupełnijmy dodatkowo kolejnymi kinkietami ściennymi lub troszkę mniejszymi lampami.

W łazienkach i kuchniach powinno się instalować minimalne oświetlenia, które nie będą zaburzały oraz nie przytłoczą małych powierzchni. Żyrandol kategorycznie sobie trzeba odpuścić, ale możemy zastąpić go kilkoma niewielkimi lampkami albo zwykłym plafonem. Właściwe oświetlenie domu oraz ogrodu wpływa nie tylko na prezencję tych miejsc, ale też i na jakość życia każdej osoby. Jeżeli mamy zamiar czuć się komfortowo w własnym budynku, musimy zadbać koniecznie o jego efektywność i należytą estetykę.

Więcej: Lampy witrażowe różnych typów