Niewątpliwie nic nie daje tak wspaniałego klimatu…

Absolutnie nic nie daje tak pięknego klimatu w jesienne i zimowe dni jak ciepełko kominka w salonie, odgłos strzelających iskier, tańczące płomienie. Jeżeli również chcesz posiadać w swoim domu kominek, pomyśl o nim już podczas budowy domu, aby móc uniknąć w późniejszym czasie przeróbek. Różnego typu wkłady dostępne na rynku, oprócz spełnieniem swojej oczywistej funkcji, mogą być także ładną ozdobą naszego salonu. Są bez wątpienia najważniejszym elementem kominków, a wybór stosownego wkładu do kominka musi być skrupulatnie przemyślany. Wśród wkładów kominkowych masz do wyboru tradycyjne wkłady, wkłady z płaszczem wodnym, i kasety kominkowe. Kominki mogą pełnić wyłącznie funkcję ozdobną lub ogrzewać mieszkanie.

Jeżeli nie chciałbyś albo nie możesz mieć zwykłego kominka, na przykład z powodu tego, że mieszkasz w mieszkaniu w bloku, doskonałym rozwiązaniem są biokominki zasilane biopaliwem. Mogą one pełnić wyłącznie ozdobną funkcję albo ogrzewać nasze mieszkanie. Niezwykłą zaletą takich kominków jest to, że nie potrzebują dodatkowego systemu wentylacyjnego. Są one stojące lub wiszące, a ich wielkości są naprawdę różne.

Ogromną popularnością cieszą się również piece wolnostojące, czyli tzw. kozy. Są one stylizowane albo na wzór różnego typu kominków, albo przypominają klasyczne piece z kafli. Bardzo dużą zaletą pieców wolnostojących jest przede wszystkim to, że można je przenosić i nie muszą wcale cały czas być ustawione w jednym pomieszczeniu. Dokładnie tak samo jak w przypadku zwykłego kominka, należy zatroszczyć się o należyte odprowadzenie spalin.

Zobacz więcej: piece wolnostojące