Aktualnie zamierzamy zająć się podłogami wykonanymi z paneli.

Remont domu na ogół jest niezmiernie absorbującym zadaniem. Potrzebuje bardzo dużo naszego czasu, siły oraz kasy. Na samym początku wydawało się nam, że będzie śpiesznie, łatwo i miło, a w efekcie czas się przeciąga, a my mamy już serdecznie dosyć. Przygotuj się merytorycznie do tego zadania, a obiecuję że będzie na pewno o wiele łatwiej.

Dzisiaj zamierzamy zająć się podłogami które zostały wykonane z paneli. Klasyczny tego typu panel zrobiony jest z materiału kompozytowego, a w jego skład wchodzi przede wszystkim mieszanka zmielonego drewna a także żywic, które to pod wpływem działania temperatury są sprasowywane.

Kolejnym rodzajem takich paneli są podłogi winylowe, w których podstawowym składnikiem jest tworzywo sztuczne. Niezmiernie trafne jest w tym przypadku skojarzenie z płytami gramofonowymi z winylu. Zarówno panele winylowe, jak również panele z drewna mają szeroką gamę kolorów oraz wzorników. Oba rodzaje podłóg bardzo łatwo możemy ułożyć samodzielnie.

Znajdziemy je we wszystkich sklepach z materiałami budowlanymi. Nie wymagają użycia kleju czy pozostałych akcesoriów przy montażu. Przewagą podłogi z winylu nad podłogą tradycyjną jest to że możemy ją kłaść w dowolnym pokoju. Tutaj nie ma żadnych ograniczeń, gdyż podłogi te są odporne na wodę i tak samo bardzo dobrze się sprawdzają w pokoju jak i w kuchni czy w naszej łazience. Panele winylowe o tyle są lepszym wyjściem, że nie „puchną” pod działaniem wilgoci.

Więcej: panele winylowe sklep