Trudno być szarmanckim.

Wszystko zaczyna się pięknie. Zauroczenie, plaża, morze, zachód słońca, pocałunki. Później niestety wracamy do swojego mieszkania oraz stajemy przed szarą rzeczywistością. Ciężko być romantykiem, kiedy trzeba zatankować samochód. Ciężko być szarmanckim, gdy jemy posiłek w pizzerii, bardzo spiesząc się po pracy do mieszkania na mecz. Z kolei pewnego dnia zostawia nas ukochana. Zastanawiamy się, co takiego złego zrobiliśmy.

Najistotniejsze, ażeby zdiagnozować, czy naprawdę jest to tylko nasza wina. Jeśli dojdziemy do wniosku, że tak, to najlepiej przyjrzeć się bliżej własnym poczynaniom oraz dołożyć starań aby je z powrotem naprawić. Sporej ilości panów zaczyna się po zerwaniu dokładnie zastanawiać, jak odzyskać byłą. Nie jest to łatwe zadanie, ale oczywiście możliwe do zrobienia.
Możemy działania podjąć natychmiast, jeżeli mamy zapewnienie, że była nadal coś czuje do nas, ale jakieś nasze zachowanie, czy jakaś sytuacja skłoniła ją do odejścia. W tak zaistniałej sytuacji istotna jest nasza skrucha. Musimy się starać faktycznie  zbadać, co przeskrobaliśmy i to zrozumieć. Kolejno koniecznie musimy jej wyznać, iż wiemy, co złego zrobiliśmy a także że bardzo żałujemy. Koniecznie musimy również zilustrować nasz plan naprawczy. Nic nie działa tak strasznie na złą kobietą, aniżeli kolejne przeprosiny bez poprawy. Absolutnie powinniśmy dać jej powód, żeby miała po co wrócić. Niech zdaje sobie sprawę, iż strasznie żałujemy, niemniej jednak warto pamiętać też, ażeby przypomnieć jej to, co było między wami wspaniałego i nie koncentrować się tylko na błędach. Piękne kwiaty również nie zaszkodzą.