Ekran tego typu posiada niesamowite właściwości fizyczne.

Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej jakości obrazu, niewątpliwie wielokrotnie rzuciły Ci się w oczy projekcyjne ekrany. Jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu na tapecie albo ścianie istotnie obniży to jakoś wyświetlanego obrazu.

Ekran tego typu posiada wyjątkowe cechy fizyczne, których oczywiście nie posiada zwyczajna tapeta albo ściana. Ekran projekcyjny zbudowany jest ze specjalnej tkaniny, która ma określoną strukturę. To właśnie ta struktura koncentruje światło lamp a także wyświetla nam obraz bez żadnych strat jeśli chodzi o jakość obrazu. Na chwilkę wracając jeszcze do tapety i ściany – światło, które pada na nią nie jest właściwie odbijane i to powoduje olbrzymie straty w jakości. A dodatkowo nie w każdej chwili wszak posiadamy ścianę czy tapetę w białym kolorze, posiadając tapetę czy ścianę zupełnie innego koloru niestety będziemy widzieć inne barwy niż kolory oryginalne na filmie czy też jakimś obrazku.

Jeżeli rozchodzi się o rozdzielczość obrazu jest ona z reguły dobierana poprzez rozdzielczość określonego modelu projektora. Istnieją również projektory mobilne. Będziemy mogli ich używać właściwie w każdym pomieszczeniu. Tego typu ekrany są głównie rozwiązaniem dla kogoś, kto przeważnie gdzieś podróżuje i praca jego polega na różnych prezentacjach. Dzięki temu nie należy się już o nic bać, iż w danej firmie bądź jakiejś sali nie znajdziemy ekranu, na którym moglibyśmy wyświetlać swoją prezentację z takiego projektora i jednocześnie zachować znakomitą jakość.

Mobilne ekrany także mogą zastąpić ekrany, które można zwijać. Są one o wiele bardziej praktyczniejsze z tego powodu, że możemy je w każde dowolne miejsce zabrać a ich złożenie trwa zaledwie parę sekund. Nie trzeba posiadać jakichkolwiek kwalifikacji inżyniera by sobie poradzić z tego typu ekranem. Mobilne ekrany znaleźć mogą swoje wykorzystanie w większych firmach (korporacjach). Przeważnie są prowadzone szkolenia lub jakieś pokazy multimedialne.

Jeżeli rozchodzi się o jakość wyświetlanego obrazu dzięki specjalnej tkaninie, która skupia światło lampy nie utracimy jakości obrazu. Ramowe ekrany zapewniają znakomite położenie bez jakichkolwiek kłopotów. Stwarza to bezproblemową projekcję. Dzięki czarnej ramie, na którą jest naciągnięte płótno możemy otrzymać perfekcyjny kontrast. Chcąc korzystać z rozwiązania trwałego znakomitą opcją jest stacjonarny ekran. Jest wyprodukowany z myślą o stałych instalacjach takiego właśnie ekranu. Możemy zainstalować go na ścianie albo do sufitu. Sprawdzi się równo bardzo dobrze w każdym sektorze. Musimy jednakże podjąć decyzję co do modelu tego typu ekranu. Uzależnione jest to zwłaszcza od ilości wolnego miejsca jaką dysponujemy oraz dodatkowo od danego pomieszczenia.

Jeśli nie umiemy się zdecydować czy ekran ten powinien być zamontowany na ścianie czy też do sufitu na szczęście są także ekrany uniwersalne, które zarówno pasują na ścianę oraz do sufitu. Poprzez taki ekran możemy poczuć się jak w kinie, olbrzymi ekran, wystrój który samodzielnie będziemy mogli przyrządzić oraz dobre przekąski wprowadzą nas w filmowy nastrój. Bez najmniejszego problemu możemy zapraszać swoich przyjaciół na filmowe maratony czy na wspólne oglądanie jakiś dobrego serialu. Bez wątpienia możemy to również wykorzystać do gier przy męskich spotkaniach.

Zobacz więcej: ekrany projekcyjne